Найближчим часом представники усіх юридичних професій незалежно від сфери діяльності можуть отримати Кодекс професійної етики правника. Для цього в роботу Асоціації правників Україні активніше долучатимуть нотаріусів і прокурорів.
Ідея об’єднання юридичної спільноти та встановлення спільних стандартів діяльності задля підсилення професійних гарантій, а також захисту прав та законних інтересів громадян, пролунала під час зустрічі із кандидатами на керівні посади в АПУ, що відбулася у Києві, 16 травня, передає видання «Закон і Бізнес».
Нагадаємо, 2 червня під час VII Західноукраїнського юридичного форуму АПУ відбудуться чергові вибори керівніцтва (президента, віце-президента та членів правління). То ж під час зустрічі кандидати мали змогу предтавити професійній спільності свої програми й бачення розвитку організації, а також основні пріоритети діяльності на наступні два роки.
На «перекіс» діяльності АПУ у бік адвокатів, зокрема звернув увагу президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко. Він планує налагодити співпрацю АПУ та НПУ у сфері захисту професійних прав та гарантій представників юридичної професії, підвищення рівня взаємоповаги, толерантності та етичної поведінки по відношенню один до одного.
Про необхідність підвищення репутації юридичної професії в цілому говорили також керуючий партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Андрій Стельмащук та партнер ЮФ «Саєнко Харенко» Володимир Саєнко, які балотуються на посади відповідно президента та віце-президента АПУ.
На їх погляд, незважаючи на різні сфери діяльності, АПУ, яка сьогодні є лідером у формуванні та комунікації професійних цінностей і стандартів роботи правника, цілком здатна піклуватися про їх дотримання усією правничою спільнотою.
Разом із тім, на запитання «ЗіБ» про ті, чи планується в контексті єднання професії долучати до роботи АПУ прокурорів і слідчих, первинно у відповідях кандидатів лунали такі думки, що це питання надто складні, оскільки існує «світоглядна прірва», вони не готові до комунікацій і відкритості. Втім незабаром відповіді вже переросли в дискусію і зрештою це питання пообіцяли включити в порядок денний наступної каденції і розвивати далі АПУ, як організацію представників всіх чотирьох складових юридичної професії: адвокатів, суддів, прокурорів, нотаріусів.
Правління АПУ складається із 17 осіб: 7 членів правління обираються від відділень Асоціації, 7 — від секцій та 3 стають членами правління за посадою (президент, віце-президент та президент у відставці). Правління Асоціації обирається терміном на 2 роки.
Наразі від відділень АПУ на 7 місць у складі правління балотуються 9 правніків:
— Ярослав Огнев’юк, партнер, адвокат ТОВ «Дубинський і Ошарова»;
— Ольга Просянюк, керуючий партнер АО AVER LEX;
— Андрій Романчук, керуючий партнер ТОВ «ЮК «Моріс Груп»;
— Ігор Свечкар, партнер ЮФ «Астерс»;
— Олексій Случ, партнер міжнародної юридичної фірми INTEGRITES;
— Владислав Соколовський, керуючий партнер АО «АК «Соколовський і Партнери»;
— Артем Стоянов, старший партнер Юридичної групи LCF;
— Амінат Сулейманова, керуючий партнер АО «Їй.Джі.Їй та партнери»;
— Юліан Хорунжий, старший партнер АО «Юридична фірма «Аріо».
А від з 7 секцій АПУ до складу правління подали лише 5 кандидатур (забракло юрисконсультів та працівників прокурорських, слідчих органів, органів МВС та СБУ):
— Андрій Вишневський, заступник Міністра юстиції України (секція державних службовців);
— Олександр Ільков, партнер ЮФ «Кесарів консалтинг» (секція адвокатів та практикуючих правніків);
— Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду (секція суддів);
— Володимир Марченко, Президент Нотаріальної палати України (секція нотаріусів);
— Максим Шевердін, доцент Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (секція науковців та освітян).
ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:
http://zib.com.ua/
РУБРИКА — НОВИНИ