Кабмін пропонує скасувати всі радянські акти одним законом

Юристи візьмуть участь у створенні медичного кластеру
29.05.2017
РАУ визнала недійсними свідоцтва, видані на підставі документів КМКДКА
31.05.2017

Кабмін пропонує скасувати всі радянські акти одним законом

Застосування законодавства СРСР та УРСР було виправданим на ранніх етапах розвитку української держави, вважають міністри. Зараз таке запозичення може сприйматися як неспроможність влади забезпечити належне нормативно-правове регулювання.

Виправити це Кабмін пропонує законопроектом № 6480 про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління Української РСР та Постанови Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» та такими, що не застосовуються на території України, актів органів державної влади і управління Союзу РСР, передає «Закон і Бізнес».

Згідно постанови ВР № 1545, до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.

Водночас Уряд вважає, що застосування таких актів після відзначення 25 років незалежності може сприйматися як неповноцінність правової системи України та неспроможність влади забезпечити належне нормативно-правове регулювання відповідних правовідносин.

Згідно проекту, дерегуляція не стосується актів щодо адміністративно-територіального устрою та державного кордону України, актів про надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів Союзу РСР і актів, пов’язаних з виконанням таких міжнародних договорів, які не суперечать Конституції.

Як зазначили в Мін’юсті, проект погоджений без зауважень Міністерством фінансів, Міністерством закордонних справ, із зауваженнями, які не враховано —  Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ