Кабмін скасував дозволи для деяких об’єктів будівництва

Притягнення до адмінвідповідальності за неподання декларації роз’яснив ВСС
08.06.2017
Аліменти стягуватимуть в порядку спрощеного судочинства, — підписано закон
08.06.2017

Кабмін скасував дозволи для деяких об’єктів будівництва

Необхідність дозволу на будівництво визначатиметься не за категорією складності об’єкта, а за трьома класами наслідків. Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозволом.

Це визначено законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» № 1817-VIII,  для реалізації положень якого Кабмін прийняв ряд постанов, передає «Закон і Бізнес».

Відповідно до закону, який набуде чинності 10 червня, відбудеться перехід від триступенової дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл). А порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний).

Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозволом. Великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. У той же час для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу будівництва, необхідно буде лише повідомлення.

Зокрема, до таких об’єктів можна віднести: роботи з будівництва дитячих майданчиків, комунікацій, роботи, спрямовані на забезпечення доступності будівель для людей з інвалідністю, відновлення благоустрою, перепланування не несучих стін в квартирах, заміна покрівлі.

Згідно затверджених змін, перевірки об’єктів з незначним класом наслідків будуть проводиться не частіше 1 разу на 5 років, об’єктів із середнім класом наслідків — не частіше 1 разу на 3 роки, об’єктів зі значним класом наслідків — не частіше 1 разу на 2 роки.

Крім того, посилиться відповідальність посадових осіб органів держархбудконтролю за прийняті ними рішення.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ