Кабмін хоче змінити механізм приватизації

Містобудівні кадастри можуть розмістити в інтернеті
07.07.2017
Право користування землею хочуть передавати у спадок
13.07.2017

Кабмін хоче змінити механізм приватизації

Уряд виступає за зміну підходу до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих віднесуть об’єкти з найвищим інвестиційним потенціалом — їх буде близько 60, а інші продаватимуться на он-лайн аукціонах.

Про це ідеться в ухваленому Кабміном проекті закону «Про приватизацію державного майна», передає «Закон і Бізнес».

«Ми хочемо значно спростити процес продажу активів — консолідувати законодавство у сфері приватизації. Відмовитись від великої кількості груп об’єктів приватизації та суттєво зменшити час на підготовку об’єкта до приватизації», — коментує рішення Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Проект закону встановлює принципово новий підхід до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих за рішенням КМУ віднесуть лише найбільші об’єкти з найвищим потенціалом привабити стратегічного іноземного інвестора, таких об’єктів за попередніми даними буде близько 60.

Об’єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника — одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об’єкт, спілкуватиметься з потенційними покупцями та пропонуватиме стартову ціну.

Водночас об’єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів он-лайн. Стартовою ціною буде чиста вартість активів (вартість активів мінус зобов’язання), або 1 гривня, якщо чиста вартість від’ємна. Аукціон відбуватиметься у три етапи з підвищенням ставок.

Крім того, новий проект закону передбачає підсилення захисту прав інвесторів, зокрема можливість застосування міжнародного арбітражу, держави та залучення набагато ширшого кола покупців.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ