ВИКОРИСТАННЯ ПЕЧАТКИ НА ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТАХ КОМПАНІЇ СКАСОВУЄТЬСЯ

ПОДАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАБОРОНУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КВАРТИРАХ
03.08.2017
Що адвокату не можна писати у Фейсбуці
03.08.2017

ВИКОРИСТАННЯ ПЕЧАТКИ НА ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТАХ КОМПАНІЇ СКАСОВУЄТЬСЯ

Квітень 2017 року серед іншого відзначився публікацією в Голосі України тексту довгоочікуваного закону, згідно якого компаніям більше не потрібно вдаватись до використання корпоративну печатку (її відбиток) на своїх офіційних документах. Сам нормативний акт був одобрений Верховною Радою ще в березні поточного року, проте вступить в силу лише через 3 (три) місяці слідом за своєю публікацією.

Ключовим нововведенням є зміна тексту відповідної статті (58-1)ГКУ (Господарського кодексу), де відтепер передбачено, що використання господарюючим суб’єктом печатки (її відбитку на офіційних документах) не носить загальнообов’язкового характеру. Законодавець йде далі і уточнює, що відбиток корпоративної печатки не може встановлюватись як обов’язковий елемент чи реквізит будь-якого офіційного документу. Щодо копій документів, то такі вважаються належно засвідченими, якщо на них проставлено підпис особи, уповноваженої господарюючим суб’єктом або персональний підпис ФОП (фізособи-підприємця). В свою чергу орган державної влади не наділений правом вимоги нотаріального засвідчення факту вірності копії документа (крім випадків, коли тільки така вимога прямо передбачена відповідним нормативним актом).

Таким чином наявність чи відсутність печатки (її відбитку) на офіційних документах не створює наслідків, що мають юридичне значення.

Як і в попередній редакції статті для виготовлення та реалізації корпоративних печаток та печаток ФОП одержання будь-яких документів дозвільного характеру не вимагається.

Також, даний закон скасовує вимоги по печатках (їх відбитках на документах офіційного характеру) в ряді інших діючих законів, а також зобов’язує міністерства та інші центральні органи привести свої профільні підзаконні акти у відповідність ним.

Дотримання закону має підтримуватись санкцією за порушення його вимог, передбаченою в статті 166-24 КУпАП . Так, встановлюється, що вимога посадовця держоргану чи органу місцевого самоврядування про наявність на офіційному документі компанії відтиску печатки, що подається господарюючим суб’єктом чи нотаріального засвідчення відповідності копії документа (в разі, коли обов’язковість нотаріального засвідчення прямо не встановлюється нормативним актом), чи відмова приймати документ без відбитка печатки або нотаріального засвідчення тягнуть за собою штраф від 50 (п’ятдесяти) до 100 (ста) н.м.д.г.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

https://pravdop.com/ua/