27 червня 2017 року Президентом України був підписаний закон, яким вносяться суттєві зміни в процедуру отримання дозволу на застосування праці іноземних громадян та посвідки на проживання для іноземних громадян. Нагадаємо, що дані зміни є продовженням законодавчих ініціатив, спрямованих на спрощенням інвестиційної діяльності для іноземних суб’єктів господарювання в Україні.
В частині дозволу на працевлаштування передбачаються наступні зміни.
Введення поняття іноземного високооплачуваного професіонала, що визначається як іноземний громадянин (чи особа без будь-якого громадянства), який отримує заробітну плату у розмірі не менше 50 (п’ятдесяти) мінімальних заробітних плат. Практичне значення введення такої категорії працівників полягає в можливості роботи по сумісництву (внутрішньому чи зовнішньому) без отримання відповідного дозволу на роботу, якщо строк дії трудового контракту на посаді за сумісництвом не перевищує строку дії дозволу на працевлаштування за місцем роботи, що є основним для такого працівника.
Можливість сумісництва передбачена і для інших категорій іноземних працівників, щоправда з обмеженням в 60 календарних днів на рік на посадах тимчасово відсутніх працівників.
Встановлюється спеціальний розмір заробітної плати для іноземних працівників, а саме: 5 мзп (мінімальних заробітних плат)для працівників громадських об’єднань та благодійних фондів, а також ряду навчальних закладів та 10 мзп для всіх інших категорій працівників. При цьому дане правило не застосовується до іноземних засновників/учасників/бенефіціарів українських юридичних осіб, які мають намір отримати дозвіл на роботу в Україні.
Скасовуються вимоги щодо отримання ряду медичних довідок та деяких інших документів.
Нові дозволи можна буде отримати на строк до 6 місяців, від 6 місяців до 1 року, а також від 1 до 3 років, що потребуватиме оплати різних за розміром офіційних платежів.
Згідно прикінцевих положень даний закон набуде чинності через 3 (три) місяці після його офіційного опублікування, що припадає на 27 вересня 2017 року. До того часу отримання дозволів на працевлаштування в Україні буде здійснюватися за старою процедурою.
ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:
https://pravdop.com/ua/