У РНБО наполягають на збільшенні посадових окладів для військовослужбовців

«Документ» відкриє найбільший сервіс з оформлення біометричних паспортів
04.08.2017
Смітити буде дорого
07.08.2017

У РНБО наполягають на збільшенні посадових окладів для військовослужбовців

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наполягає на необхідності якнайшвидшого підвищення посадових окладів та окладів за військові звання для солдатів та офіцерів. Про це йдеться у зверненні Турчинова.

Турчинов нагадав, що у 2015 було визначено мінімальне грошове забезпечення для солдатів-контрактників у  розмірі 7 000 гривень на місяць, однак ситуація з фінансовим забезпеченням військових практично досі не змінилась.

Він зазначає, що для державних службовців протягом останніх двох років відбулося значне підвищення заробітної плати. Так, наприклад, багато керівників департаментів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, починаючи з 2016 року, отримували зарплату, яка перевищила 30 тисяч гривень на місяць. Для порівняння, сьогодні сукупний місячний дохід з преміями, надбавками та бойовими виплатами командира бригади полковника, який воює на передньому рубежі, в середньому складає 19 500 гривень.

Посадовий оклад керівника департаменту центрального органу виконавчої влади – 9 115 гривень, доплата за ранг – 800 гривень. А у комбрига посадовий оклад – 1200 гривень, а за оплачене кров’ю звання полковника він отримує додатково ще «аж» 135 гривень. При цьому оклад державного службовця нижнього рангу (спеціаліста), який працює в центральних органах виконавчої влади, значно перевищує оклад бойового комбрига, та складає 4 200 гривень.

«Я не пропоную зменшити зарплату чиновникам. У всьому світі держслужба – це відповідальна та пристойно оплачувана праця. Я вимагаю при бюджетному плануванні, яке відбувається зараз, значно підвищити грошове утримання наших військовослужбовців! Оклади військових не можуть бути меншими, ніж відповідні оклади держслужбовців, які працюють у затишних кабінетах центральних органів виконавчої влади. Доплата за військові звання не може бути меншою, ніж доплата за ранг держслужбовця!», – зазначив Турчинов.

Він додав, що оклади за військові звання наших солдат і офіцерів (5 гривень за кожне чергове звання) не змінювались з 1999 року. Вони разом з посадовими окладами повинні бути негайно переглянуті і стати основою грошового забезпечення військовослужбовців, додав секретар РНБО.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

http://ukrainepravo.com/
РУБРИКА — НОВИНИ