Закон про амністію офіційно оприлюднений і набуває чинності

Для дітей рекомендують підвищити розмір прожиткового мінімуму
08.09.2017
Коли екс-дружина може претендувати на утримання, — ВСУ назвав умови
11.09.2017

Закон про амністію офіційно оприлюднений і набуває чинності

Підписаний Президентом Закон «Про амністію у 2016 році» 6 вересня оприлюднено в газеті «Голос України», а чинності він набуде вже наступного дня, 7 вересня.

Як анонсувалося раніше, від відбування покарання звільнять учасників антитерористичної операції, яких визнано винними у вчиненні злочину, що не є особливо тяжким злочином проти життя та здоров’я особи та не є діянням, передбаченим частинами другою, третьою і четвертою статті 408, статтею 410, частинами другою, третьою і четвертою статті 411 Кримінального кодексу України.

Також під амністію підпадають й інші особи, яких визнано винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, визнано винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, а також особи, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили. Це стосується неповнолітніх, вагітних жінок, пенсіонерів, ветеранів війни, ліквідаторів ЧАЕС, осіб, які мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, інвалідів першої, другої чи третьої групи, а також хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання та СНІД.

За законом амністують засуджених за нетяжкі злочини, які не поєднані з насильством, небезпечним для життя і здоров’я, якщо вони на станом на 7 вересня 2017 року вже відбули не менше чверті призначеного строку основного покарання. Також засуджених за умисні злочини

Злочинці, засуджені за умисні злочини, за які законодавством визначено покарання на строк не більше десяти років, зможуть отримати амністію, якщо вони відбули більше половини строку. Така ж норма передбачена і для засуджених за злочини з необережності.

Крім того, Закон передбачає амністію для військовослужбовців, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості та засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо станом на 7 вересня вони відбули половину призначеного строку.

Решті засуджених за неособливо тяжкі злочини, для яких закон не передбачає амністії, невідбуту частину покарання зменшать вдвічі.

Закон про амністію також передбачає звільнення засуджених, яким залишилося відбути менше року покарання.

У Законі визначено, що питання про амністію вирішуватимуть суди за ініціативою особи, яка підтримує публічне обвинувачення в суді чи здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їхніх захисників чи законних представників.

Клопотати про амністію осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням,та осіб, яких засуджено до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, крім покарання у виді штрафу, має орган виконання покарань, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, або за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника;

осіб, яких засуджено до покарання у виді штрафу, якщо на день набрання чинності цим Законом це покарання не виконано, може сама особа, її захисник чи законний представник;

засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, — начальник установи, за погодженням із відповідною спостережною комісією або службою у справах дітей, або сам засуджений, його захисник чи законний представник, а щодо військовослужбовців, які тримаються в дисциплінарному батальйоні, — командування дисциплінарного батальйону, військової частини, начальник гарнізону, органи управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або ж самі військовослужбовці, їх захисники чи законні представники. До подання додаються довідка про заохочення і стягнення, особова справа засудженого та інші документи, необхідні для вирішення питання про застосування амністії;

осіб, стосовно яких судом ухвалені вироки, що не набрали законної сили, можуть самі особи, їх захисники чи законні представники.

Під час розгляду судами справ про застосування амністії участь прокурора в судовому засіданні є обов’язковою.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

http://ukrainepravo.com/
РУБРИКА — НОВИНИ