Приватні експерти виступають за рівність процесуальних прав

У новому опалювальному сезоні субсидії перепризначуватимуться автоматично
02.10.2017
Пільги із земельного податку хочуть скасувати
19.10.2017

Приватні експерти виступають за рівність процесуальних прав

Правники вимагають від законодавця впровадження інституту приватних експертів, наділених рівними з державними експертами процесуальними правами.

Професія судового експерта має формуватись на паритетних засадах і державна монополія у цій царині не доречна. Таку думку висловила директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України Олена Орлюк під час конференції «Теорія і практика судової експертизи в сфері інтелектуальної власності в епоху реформ», повідомляє «Закон і Бізнес«. Організували захід Асоціація правників України, Асоціація адвокатів України та НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ.

Занепокоєння в експертній царині викликали оновлені законодавчі положення, викладені у процесуальних кодексах. Наразі остаточний текст вже прийнятих документів не оприлюднений і говорити про конкретні зміни зарано. Однак з проектів, які були виставлені на голосування, стає зрозуміло, що, принаймні, у кримінальному процесі визнаватиметься лише експертиза, проведена державними експертними установами.

Фахівці з питань судової експертизи зазначене положення вважають спірним і наполягають на необхідності надати приватним експертам рівні процесуальні права з їх державними колегами. Відповідна пропозиція відображена у законопроекті № 6264 «Про судово-експертну діяльність в Україні», ініціатором якого виступає народний депутат Ігор Лапін. Наразі парламентарій готовий передивитись положення законопроекту і закликає фахівців долучатись до його удосконалення.

А ось у Науково-дослідному центрі судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України новації сприймають спокійніше. Там вважають логічним покладення повноважень з проведення експертиз у кримінальному процесі саме на державних експертів. Річ у тому, що державні експерти відпрацьовують години, які оплачуються з державного бюджету. Водночас, керівництво інституту зазначає, що в разі відмови від послуг їх приватних колег, на результати деяких експертиз доведеться чекати близько року.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ