Рішення суду — про встановлення факту родинних відносин
23.04.2018
Адвокат Іванов Анатолій Анатолійович про сусідів
26.04.2018

Рішення суду — про встановлення факту проживання однією сім’єю

ОСОБА_1 звернулась  до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю, в якій просила встановити факт, що з 2003 року вона проживала однією сім’єю з — ОСОБА_2, до дня його смерті — ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_2 на день смерті був самотнім, похилим чоловіком, за яким вона особисто здійснювала постійний догляд, як за членом сім’ї, брала на себе всі витрати пов’язані з побутом, купувала йому ліки, після смерті здійснила поховання. В зв’язку з зазначеним необхідно рішенням суду встановити факт проживання однією сім’єю Особа 1 та померлим ОСОБА_2.

Встановлення факту проживання однією сім’єю більше п’яти років, може бути лише за рішенням суду, а тому і виникла необхідність для звернення з цією заявою. Інші спадкоємці відсутні. Таким чином спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 являється вона- ОСОБА_1.

Представник позивача – адвокат Іванов Анатолій Анатолійович, надав суду письмові докази, які підтверджують факт проживання однією сім’єю більше п’яти років —  ОСОБА_1 з ОСОБА_2, суд вирішив  заяву задовольнити, встановити факт спільного проживання однією сім’єю — ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з спадкодавцем — ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, до моменту смерті.

 

Державний герб України

Справа №705/2014/17

 2-о/705/91/17

          

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

28 липня 2017 року                                Уманський міськрайонним суд Черкаської області, в складі:

головуючого — судді          Коваля А.Б.

секретар                              Обуховська Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Ропотуська сільська рада Уманського району Черкаської області, про встановлення факту проживання однією сім’єю, —

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2. Після його смерті залишилась спадщина у вигляді нерухомості розташованої за адресою: АДРЕСА_1. З 2003 року вона проживала однією сім’єю з — ОСОБА_2, до дня його смерті — ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_2 на день смерті був самотнім, похилим чоловіком, за яким вона особисто здійснювала постійний догляд, як за членом сім’ї, брала на себе всі витрати пов’язані з побутом, купувала йому ліки, після смерті здійснила поховання. Проживаючи однією сім’єю вони вели спільний побут. Той факт, що вона проживала однією сім’єю зі спадкодавцем, можуть підтвердити свідки. Факт проживання однією сім’єю більше п’яти років, може бути встановлення лише за рішенням суду, а тому і виникла необхідність для звернення з цією заявою. Інші спадкоємці відсутні. Таким чином спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 являється вона- ОСОБА_1.. До спадкоємців четвертої черги належать не лише жінка (чоловік), які проживали однією сім’єю зі спадкодавцем без шлюбу, таке право можуть мати також інші особи, якщо вони спільно проживали зі спадкодавцем, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки, зокрема, вітчим, мачуха, пасинки, падчерки, інші особи, які взяли до себе дитину як члена сім’ї, тощо. Юридичний факт проживання однією сім’єю зі спадкодавцем протягом п’яти років до часу відкриття спадщини має бути встановлений винятково рішенням суду.

Просить суд винести рішення суду, яким встановити факт спільного проживання однією сім’єю — ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з спадкодавцем — ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, до моменту смерті.

Представник заявника адвокат Іванов Анатолій Анатолійович в судове засідання не з’явився, на адресу суду направив письмову заяву, у якій просить суд справу слухати у його відсутність та у відсутність заявника ОСОБА_1, вимоги заяви підтримує та просить суд її задоволити.

Представник зацікавленої особи Ропотуської сільської ради в судове засідання не з’явився, на адресу суду надійшла письмова заява, у якій просять суд справу слухати у відсутність їх представника, вимоги заяви визнають та не заперечують проти її задоволення.

Дослідивши заяву, враховуючи викладені в позовній заяві фактичні обставини, на підтвердження яких надані письмові докази та які заінтересованими особами не були заперечені, суд вважає, що рішення про задоволення заяви (позову) в справі можливо ухвалити відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у зв’язку з визнанням заінтересованою особою (відповідачем) заяви (позову) без подальшого з’ясування обставин у справі та перевірки їх доказами, оскільки визнання відповідачем позову (заінтересованою особою заяви) не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, і суд приймає таке визнання позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 101115174209212-215218256259 ЦПК України, суд —

В И Р І Ш И В:

Заяву задоволити.

Встановити факт спільного проживання однією сім’єю — ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з спадкодавцем — ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, до моменту смерті.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                                                 А.Б. Коваль