Діють нові нормативи грошової оцінки сільгосп земель

Відсутність бухгалтера не є доказом недопуску до перевірки, — ВАСУ
27.06.2017
Сільради уповноважать посвідчувати довіреності та заповіти
29.06.2017

Діють нові нормативи грошової оцінки сільгосп земель

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до капіталізованого рентного доходу на таких землях, а коефіцієнти її індексації визначаються відповідно до норм Податкового кодексу.

Це визначено Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженим наказом Мінагрополітики від 23 травня 2017 року №262, який сьогодні набуває чинності, передає «Закон і Бізнес».

Порядок визначає процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги) та несільськогосподарські угіддя на землях сільськогосподарського призначення.

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення у межах району складається технічна документація про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення району, що затверджується у порядку, встановленому законом «Про оцінку земель».

До затвердження технічної документації району оцінка окремої земельної ділянки може визначатись за технічною документацією, що затверджується у порядку, встановленому законом, та включає:

— пояснювальну записку, що містить мету проведення оцінки, опис об’єкта оцінки, розрахунки нормативної грошової оцінки земель району;

— завдання на виконання робіт із зазначенням підстави, умов та строків виконання робіт;

— викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких вказане місце розташування земельної ділянки;

— викопіювання з кадастрових карт (планів) з відображенням природно-сільськогосподарських районів;

— картограму розповсюдження агровиробничих груп ґрунтів на земельній ділянці;

— шкалу нормативної грошової оцінки агровиробничих груп ґрунтів сільськогосподарських угідь земельної ділянки.

У додатку до Порядку наведено нормативна грошова оцінка 1 га по АРК та областях. Згідно нього, найдешевший гектар землі у Житомирській області — 21165,27 грн, а найдорожчий у Черкаській — 33930,75 грн.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ