Відмова у залученні особи до розгляду справи загрожує судді звільненням, — ВРП

Порядок оформлення спадщини у селах хочуть спростити
27.07.2017
Неправильне визначення юрисдикції загрожує судді доганою, — ВРП
31.07.2017

Відмова у залученні особи до розгляду справи загрожує судді звільненням, — ВРП

Суддя може втратити посаду через відмову особі у залученні до судового розгляду, яким вирішувалося питання про її права і обов’язки, та позбавлення права на апеляційне оскарження.

Про це ідеться в ухвалі третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про притягнення судді Галицького районного суду міста Львова Катерини Котельви до дисциплінарної відповідальності, передає «Закон і Бізнес».

Дисциплінарну справу відкрито 12 квітня 2017 року за скаргою Михайляка Б.М. стосовно дій судді під час розгляду нею цивільної справи за позовом ОСОБИ_1 до ОСОБИ_2, треті особи: Управління державної реєстрації Львівської міської ради, Галицький відділ Державної виконавчої служби міста Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області, ТОВ «Євген», ТОВ «Спільне Українсько-Кіпрське підприємство «Лео-Порто», про визнання права власності.

Суддя розглянула цивільну справу протягом восьми днів із дня відкриття провадження у ній, при цьому вирішивши питання про права і обов’язки ОСОБИ_3, яка не була залучена до судового розгляду. Зазначена обставина стала підставою для скасування рішення суду першої інстанції апеляційним судом.

«Суддя Котельва К.О. під час розгляду справи безпідставно відмовила у задоволенні заяви ОСОБИ_3 від 10 листопада 2016 року про вступ у справу як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на боці відповідача. Також судовий розгляд проведений без повідомлення третіх осіб у справі. Рішенням, ухваленим за результатами розгляду справи суддею Котельвою К.О., було фактично скасоване у спосіб, не передбачений процесуальним законодавством, рішення іншого суду, яким в інтересах ОСОБИ_3 було накладено арешт на майно ОСОБИ_2. Такі дії судді призвели до порушення основоположних прав людини – права власності та права на справедливий суд», — зазначили у ВРП та визначили покаранням за це подання про звільнення судді з посади.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ