ПОДАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАБОРОНУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КВАРТИРАХ

ВСТУПАЄ В СИЛУ НОВИЙ ПОРЯДОК ДОЗВОЛУ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІ ІНОЗЕМЦІВ
03.08.2017
ВИКОРИСТАННЯ ПЕЧАТКИ НА ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТАХ КОМПАНІЇ СКАСОВУЄТЬСЯ
03.08.2017

ПОДАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАБОРОНУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КВАРТИРАХ

На розгляд українському Парламентові передано законопроект, згідно з яким значно скорочуються можливості для розміщення офісів в квартирах, а відповідно ускладнюється використання цілого ряду приміщень для господарської діяльності.

Так, ключові зміни законопроекту стосуватимуться тексту Цивільного кодексу, в якому планується передбачити заборону на використання квартир в житлових будинках багатоквартирного типу як офісів (службових приміщень). Дана норма стосується також і використання приміщень під готелі, хостели, тощо.

При цьому під виключення з загального правила потрапляють власники квартир та особи, місце проживання яких зареєстровано в таких квартирах за умови, що в своїй господарській діяльності вони не використовують найману працю в таких приміщеннях, а також, якщо не порушуються права та інтереси власників чи користувачів інших квартир в конкретному житловому будинку. Додатково повинні дотримуватись загальні правила користування житловими будинками та приміщеннями.

Слід зазначити, що положення закону стосуються лише багатоквартирних житлових будинків з кількістю поверхів в 16 і більше. В той же час, якщо вести мову про нежитлові приміщення в житлових будинках, наприклад кімнати на цокольному та мансардному чи першому та другому поверсі, то до таких приміщень жодних обмежень не існує.

Згідно тексту документу введення закону ніяк не вплине на відносини в сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а тому власники бізнесу все ще зможуть використовувати своє житло як юридичну адресу.

Автори законопроекту передбачають перехідний період на приведення господарської діяльності у відповідність через введення положення, згідно якого набрання чинності відбувається через рік після  публікації прийнятого закону.

В якості санкції, що встановлюється за порушення даних вимог має виступити ст. 150-1 КУпАП України, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу, що може сягати від двох тисяч (2000) до трьох тисяч (3000) н.м.д.г.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

https://pravdop.com/ua/