Усі обшуки мають фіксуватися на відео (проект)

Про виплату за прогул
07.11.2017
Проект «Я маю право» роз’яснив процедуру оренди землі
14.11.2017

Усі обшуки мають фіксуватися на відео (проект)

Всі обшуки, а також процес винесення судом ухвали про обшук мають бути зафіксовані технічними засобами звуко- та відеозапису. Без цього докази мають визнаватися недопустимими.

Як повідомляють у Мін’юсті, такі пропозиції містить проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес», що був схвалений під час засідання Кабінету Міністрів України 8 листопада, передає «ЗіБ».

Наразі текст документу відсутній, утім Мін’юст на своєму сайті розмістив презентацію законопроекту.

Вбачається, що проектом, зокрема, пропонується запровадити обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. При цьому докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, мають визнаватися недопустимими. Також недопустимими будуть уважатися докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, або в разі, коли вони були отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

Окрім цього, законопроектом пропонується заборонити вилучати оригінали фінансово-господарської документації, комп’ютерну техніку, сервери та мобільні телефони суб’єктів підприємницької діяльності.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

Закон і Бізнес

http://zib.com.ua/

РУБРИКА — НОВИНИ