За порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів пропонують штрафувати

Рада прийняла Закон, який застосовуватимуть до неплатників аліментів
12.12.2017
У Верховному Суді повідомили, куди направляти касаційні скарги з 15 грудня
15.12.2017

За порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів пропонують штрафувати

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів.

Як повідомляється на сайті Ради, під час розгляду законопроекту № 6627 зазначалося, що його метою є удосконалення механізмів притягнення до адміністративної відповідальності громадян та посадових осіб шляхом збільшення штрафів, що накладаються на осіб, винних у порушенні законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Проектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новими статтями 414, 415, 18849 та 18850 стосовно встановлення відповідальності, зокрема за:

ухилення сторін колективного трудового спору (конфлікту) від утворення примирних органів або від участі в примирних процедурах;

невиконання зобов’язань за протоколом та/або угодою, досягнутих за підсумками здійснення таких процедур;

порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади;

невиконання законних вимог посадових осіб державного органу, що сприяє врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), щодо усунення порушень законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) або створення перешкод для діяльності цього органу.

За вказані правопорушення пропонується встановити відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу від  500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, пропонується доповнити Кодекс нормами, що визначають державний орган та доповнюють перелік уповноважених осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення щодо зазначеного. Таке право надається Національній службі посередництва і примирення та її посадовим особам.

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:

http://ukrainepravo.com/
РУБРИКА — НОВИНИ