Чинна та належно оформлена довіреність з необхідним обсягом повноважень є достатнім підтвердженням повноважень адвоката як представника сторони (ВС/КГС № 904/4098/18 від 27.03.2019)

ВС/КГС: Закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки не може бути підставою для обмеження права на нерухомість, що на ній розташована (ВС/КГС від 14.03.2019 р. у справі № 902/341/17)
28.03.2019
У разі укладення договору про надання правової допомоги з адвокатським об’єднанням документом на підтвердження повноважень захисника є ОРДЕР (ВС/ККС № 760/650/18 від 21.03.2019)
17.04.2019

Чинна та належно оформлена довіреність з необхідним обсягом повноважень є достатнім підтвердженням повноважень адвоката як представника сторони (ВС/КГС № 904/4098/18 від 27.03.2019)

Фабула судового акту: Чергова позиція касаційного суду щодо обсягу документів, які надають адвокату право представляти інтереси сторони в процесі.

У даній справі представником сторони-адвокатом було подано апеляційну скаргу на рішення місцевого суду.

Проте, апеляційний суд вказану скаргу повернув адвокату пославшись у своїй ухвалі на те, що апеляцію підписано особою яка не має права її підписувати.

Таке рішення стало предметом перегляду, який було здійснено Касаційним господарським судом.

За нормами ч. ч. 1, 3 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Нормами ч. 4 ст. 60 ГПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Положеннями частин 1 та 3 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» закріплено перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.

Згідно матеріалів справи на підтвердження повноважень представника як додаток до апеляційної скарги була долучена засвідчена копія довіреності.

За змістом вказаної довіреності підприємство-позивач уповноважує адвоката представляти інтереси товариства, зокрема підписувати апеляційні скарги.

З налазу положень ст. 60 ГПК України та ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» чинна та належно оформлена довіреність з необхідним обсягом повноважень є достатнім підтвердженням повноважень адвоката як представника сторони, що подає апеляційну скаргу на підписання та подання такої скарги.

За наявності такої довіреності доданої до апеляційної скарги не передбачає обов’язку скаржника долучати до скарги інші документи, що посвідчують повноваження представника.

 

ІНФОРМАЦІЮ ВЗЯТО З:    https://protocol.ua/